Nejčastější otázky a odpovědi

Zajímá vás, na co se ptají ostatní? Níže najdete odpovědi na nejčastější dotazy, které od vás dostáváme.
.
Revize hasicích přístrojů je nutné provádět minimálně jednou ročně, jak stanovuje vyhláška MV ČR č. 246/2001 Sb. Tato kontrola zahrnuje ověření provozuschopnosti a celkového stavu přístrojů. Dále je potřeba 1 x za 3 – 5 let (podle typu přístroje) provést periodickou kontrolu (dílenskou údržbu). Provádíme pravidelné kontroly všech typů hasicích přístrojů v souladu s platnými předpisy.
Za zajištění požární ochrany v bytových domech odpovídá vlastník objektu nebo společenství vlastníků jednotek (SVJ). To zahrnuje pravidelné revize, preventivní prohlídky, školení a vedení požární dokumentace. Naše firma poskytuje komplexní služby v oblasti požární ochrany speciálně pro SVJ a bytové domy.
Nabízíme široké spektrum služeb, včetně:
Revize hasicích přístrojů, hydrantů, nouzového osvětlení, požárních klapek, dveří a ucpávek
Preventivní požární prohlídky
Vypracování požární dokumentace
Školení zaměstnanců a preventivních požárních hlídek
Dodávky a instalace hasicích přístrojů a požárního značení atd..
Školení požární ochrany provádíme prostřednictvím zkušených lektorů a zahrnuje:
Seznámení s právními předpisy a riziky požární ochrany
Praktické ukázky, jako je např. správné použití hasicích přístrojů
Odbornou přípravu preventistů a členů požárních hlídek Školení provádíme přímo u Vás a ve Vámi zvolených termínech
Požární dokumentace zahrnuje soubor dokumentů, které popisují opatření k zajištění požární ochrany v objektu. To zahrnuje požární řády, evakuační plány, záznamy o školeních a revizích…. Povinnost mít tuto dokumentaci se vztahuje na všechny právnické osoby a podnikající fyzické osoby, jejichž provozovaná činnost vykazuje znaky zvýšeného a vysokého požárního nebezpečí. Zajištujeme vypracování a pravidelnou aktualizaci požární dokumentace v souladu s platnou legislativou.
Nedodržení povinností v oblasti požární ochrany může vést k pokutám od orgánů státního požárního dozoru. Výše sankcí závisí na závažnosti přestupku a může dosahovat až několika set tisíc korun. Pravidelným plněním povinností a spoluprací s odbornou firmou lze těmto sankcím předejít.
lužby můžete objednat prostřednictvím kontaktního formuláře na našem webu, e-mailem nebo telefonicky. Po obdržení vaší poptávky vás budeme kontaktovat a domluvíme si další postup.
Zaměstnavatel je povinen zajišťovat požární ochranu na všech pracovištích – to zahrnuje vypracování dokumentace, školení zaměstnanců, vybavení objektu hasicími přístroji, pravidelné kontroly a revize. Povinnosti se liší podle zařazení provozovny do kategorie činností podle požárního nebezpečí.
Ano, dle předchozí domluvy jsme schopni provádět revize a kontroly i mimo standardní pracovní dobu – například ve večerních hodinách nebo o víkendu, aby nedocházelo k narušení provozu firmy.
Stačí nás kontaktovat – na základě vaší poptávky zajistíme revizi vnitřních požárních hydrantů. Kontrolujeme průtok, tlak, označení a celkovou funkčnost zařízení dle vyhlášky. Výsledkem je protokol o revizi.
Revizi smí provádět pouze odborně způsobilá osoba s platným osvědčením (OZO PO nebo technik PO). Disponuje týmem certifikovaných techniků s mnohaletou praxí.
Vizuální kontrolou můžete zjistit například:
Poškozené plomby nebo pojistky
Nečitelný nebo chybějící štítek
Špatný tlak (ručička mimo zelené pole)
Viditelné koroze nebo únik obsahu
Při jakékoli pochybnosti doporučujeme provést revizi co nejdříve.
Ano, specializujeme se na kompletní dodávku požární ochrany pro nové i stávající objekty – od vypracování požární dokumentace přes montáž zařízení až po zaškolení a pravidelné revize.
Ano, dodáváme a instalujeme certifikované fotoluminiscenční i standardní značky dle platné legislativy. Vše provedeme v souladu s půdorysem objektu a platnými legislativními a normativními požadavky.
Požární ucpávka slouží k zamezení šíření ohně a kouře prostupy mezi požárními úseky (např. kabeláže ve zdech). Revize se musí provádět minimálně jednou ročně, případně po každé stavební úpravě, která ji mohla narušit.
Vodní – na pevné látky (např. dřevo, papír)
Pěnový – vhodný i na kapaliny (např. olej)
Práškový – univerzální, pro většinu typů požárů
CO₂ – ideální na elektrozařízení
Pomůžeme vám s výběrem vhodného typu podle provozu.
.
Nejčastější dotazy od SVJ a bytových domů
.
SVJ je povinno zajistit požární ochranu společných prostor bytového domu – to znamená například pravidelné revize hasicích přístrojů, požárních hydrantů, kontrolu únikových cest a značení a školení pověřené osoby. Dále, pokud činnost vykazuje charakteristiky zvýšeného nebo vysokého požárního nebezpečí, je nutné mít zpracovanou a vedenou požární dokumentaci.
Ano, všechny hasicí přístroje umístěné ve společných prostorách podléhají pravidelným ročním revizím. Doporučujeme také jednou za 3 – 5 let provést tlakové zkoušky dle typu přístroje.
V bytových domech nejsou plošně povinné, ale jejich instalace je silně doporučená – zejména v chodbách, sklepech a technických místnostech. V novostavbách nebo rozsáhlejších rekonstrukcích může být předepsána projektovou dokumentací.
Ano, nabízíme školení požární ochrany šité na míru pro domovníky, správce nebo členy výboru SVJ. Obsahuje nejen teoretické informace, ale i praktické ukázky a doporučené postupy v případě mimořádné události.
Zodpovědnost nese výbor SVJ jako statutární orgán. Správce může být touto povinností pověřen, ale právní odpovědnost vůči státu či pojišťovně nese SVJ. Doporučujeme vše mít upraveno ve smlouvě se správcem.
Ano – tzv. PO audit zahrnuje posouzení aktuálního stavu požární ochrany, kontrolu dokumentace, technických zařízení a značení. Výsledkem je protokol s doporučeními a návrh opatření. Ideální např. při převzetí správy novým výborem.
Únikové cesty (schodiště, chodby, východy) musí být trvale a přehledně označeny fotoluminiscenčními značkami dle ČSN (pokud není v objektu nouzové osvětlení). Zajišťujeme jejich dodání a montáž.
Revize hasicích přístrojů v jednotlivých bytech je dobrovolná a odpovídá za ni vlastník bytu. Pokud má zájem, může SVJ nabídnout hromadné revize pro celé patro nebo dům, čímž se sníží náklady. Tuto službu umíme zajistit.
Hasičský záchranný sbor může uložit pokutu až 500 000 Kč právnické osobě za nesplnění povinností požární ochrany. V případě požáru může mít absence dokumentace i dopad na plnění od pojišťovny.
.
Nenalezli jste odpověď na svou otázku?
Nevadí – jsme tu pro vás.
Neváhejte nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi vám poradíme a navrhneme řešení na míru.
.
Naše služby
Revize hydrantů

Provádíme pravidelné roční kontroly vnitřních hydrantových systémů
Cena od 100 Kč/ks
Revize hasicích přístrojů

Provádíme pravidelné roční kontroly hasicích přístrojů
Cena od 50 Kč/ks
Revize požárních klapek

Provádíme pravidelné kontroly provozuschopnosti požárních klapek
Cena od 100 Kč/ks
Revize požárních ucpávek

Provádíme pravidelné roční kontroly požárních ucpávek
Cena od 20 Kč/ks
Revize požárních dveří

Provádíme pravidelné roční kontroly požárních dveří
Cena od 60 Kč/ks
Revize nouzového osvětlení

Provádíme pravidelné roční kontroly nouzového osvětlení
Cena od 30 Kč/ks
Preventivní požární prohlídky

Provádíme pravidelné preventivní požární prohlídky
Cena od 800 Kč/provozovna – bytový dům
Dokumentace požární ochrany

Zpracováváme předepsanou dokumentaci požární ochrany
Cena dohodou
Školení požární ochrany

Provádíme školení a odbornou přípravu zaměstnanců
Cena od 150 Kč/zaměstnanec
Dodávka a montáž hasicích přístrojů

Provádíme dodávku a montáže hasicích přístrojů a bezpečnostního značení
Cena dohodou
Montáž požárních ucpávek

Provádíme montáž a opravy požárních ucpávek
Cena dohodou